גיל חובב


הוא מחלוצי תוכניות האוכל בטלוויזיה. כתב ספרים על אוכל, אבל גם פרוזה ושירים. הייחוס המשפחתי שלו הוא מאצולת השפה העברית, וכן, גם בישלו אצלו בבית כמה וכמה תבשילים

גיל חובב הוא עיתונאי, מבקר מסעדות, כותב, מפיק ומגיש תכניות בנושאי אוכל בטלוויזיה.

חובב, יליד 1962, פרסם טורים בעיתונים "כל העיר", "הארץ", "7 ימים" ו"חדשות", ובהם תיאר בין היתר את המטבח המשפחתי הספרדי של בית ילדותו בירושלים.

חובב הוא בנו של קריין הרדיו משה חובב (ששם משפחתו המקורי היה מחבוב, אך עוברת לחובב), מראשוני קרייני הרדיו בארץ.

אמו היא דרורה בן אב"י, נכדתו של מחייה השפה העברית אליעזר בן יהודה. כמו כן הוא אחיינה של ראומה אלדר, הקריינית "והשעון הדובר" של ישראל.

הנבחרים בטוריו העיתונאיים שעסקו באוכל אוגדו בספרו "מטבח משפחתי". כאדם שגדל בבית שקידש את השפה העברית לא פחות מתבשילים, טוריו חדים ומושחזים בלא מעט נגיעות ספרותיות.

לאחר שעזב את העיתונות הכתובה פנה לקריירה טלוויזיונית, שם הפיק, כתב והשתתף במגוון תכניות אוכל בערוצים השונים. הבולטות שבהן: "שום פלפל ושמן זית" בערוץ הראשון; "עושים שוק עם גיל חובב" ו"המנה של המדינה" בערוץ 2; ו"קפטן קוק" בערוץ 10.

בנוסף הוביל חובב קמפיינים פרסומיים לרשתות וליצרניות מזון, כמו אסם, הקו-אופ וסופר סנטר (קמפיין שעלה לו במשרתו בעיתון "הארץ").

הוא בעל הוצאת הספרים "קרפד", ומושך בעט בעצמו; ספרים מפרי עטו הם "מתנות מהמטבח", "אוכל עולמי", "סוכריות מהשמים", "אוכל של סבתא".

בשנים 2013-2011 הנחה בחינוכית את התכנית "עניין של טעם" : שיחות על טעם ספרותי, על החיים, ועל מתכונים ספרותיים.

בשנת 2014 הנחה את התכנית ''ארוחות שעשו היסטוריה''. בתכנית, בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, יצא חובב בעקבות ארוחות ידועות, ''קאנוניות'', כגון הסעודה האחרונה או ארוחת חג ההודיה, ואף שיחזר אותן כשהוא לבוש על פי צו האופנה באותה התקופה. התוצאה : מסע היסטורי וקולינרי מרתק. בכל תכנית הוצג מתכון מהתקופה במטבחו הפרטי, כגון ריבת קצח מרה או קציצות חוביזה.

בסוף שנת 2014 עלתה ''אוצרות ומכמנים'', תכנית נוספת של חובב, הפעם בשיתוף הספרייה הלאומית בירושלים. בתכנית יוצא חובב בעקבות אוצרות הנמצאים בחדרי הארכיון של הספרייה, כגון: כתבי יד של ש"י עגנון, שהסופר ייעד לשריפה אך בנו הציל, כרזות לענפי ספורט שרווחו בארץ ישראל המנדטורית (כמו למשל ציד שועלים), נבוט אימתני להגנה עצמית מגטו וילנה, ספר מקורי בכתב ידו של הרמב"ם, וגרסה (אחת מני רבות) של 'התקוה' ששירבט נפתלי הרץ אימבר.

 

 

 

 

 

 

 

סגור