קבלת האחר

פרקים מתוכניות לגיל הרך בנושא "קבלת האחר"
פופיק לא מקבל משקפיים  |  זמן: 04:28
דחייה חברתית
פרק: 4
דחייה חברתית
מפלצת
 
מפלצת
אורחים לקיץ
 
אורחים לקיץ
אמנון וסוזט
 
אמנון וסוזט
המשקפיים של פופיק
 
המשקפיים של פופיק
הצילו
 
הצילו
1  2  3  4  5

עם מי שדומה לי אני מזדהה בקלות ואוהב לשחק. אבל מה עם מי ששונה ממני? מה עם הילדה עם המשקפיים או מכשיר השמיעה? מה עם הילד הכי נמוך בכיתה? האם ילדים ממדינה אחרת או תרבות שונה הם ילדים כמונו?

כדי ללמוד לכבד האחד את השני, אנחנו חייבים להבין איך לקבל אלינו את מי ששונה מאיתנו - ובכל תוכנית של הטלוויזיה החינוכית מקבלים את האחרים-האחים בצורה קצת שונה.

עדי מ"זה מזה" מפחד שהילדים לא יקבלו אותו, ומחליט לא לדבר. אבל אם הוא לא מדבר, כמובן שלא מקבלים אותו. שבי ואוזה מכירים לראשונה את פינגי, שהוא מאוד שונה - הוא גדול, ופינגווין, ועקשן. אבל כשאנחנו מכירים אותו יחד איתם, אנחנו מבינים כמה הוא גם מצחיק ומהנה.

ב"מה פתאום" קישקשתא מכיר כמה חברים חדשים שהם קצת שונים - מהכלב בייגלה השונה משאר הכלבים דרך טלי לקוית-השמיעה ועד למשקפיים החדשים של נירה. איך הוא מסתדר איתם? נהדר, כי למעשה כולנו שונים ותמיד כיף לפגוש חברים חדשים שיכולים ללמד אותך דברים חדשים.

פופיק דווקא מקנא בענבר בעלת המשקפיים, כי היא מיוחדת איתם. אבל כשהוא שם את המשקפיים, הוא רואה מטושטש... ולסיום, בובות פרפר נחמד מזמינות אותנו לקונצרט של ילדים ערבים ויהודים. אז בואו איתנו למסע דרך כל הילדים השונים והמיוחד - דרך כולנו בעצמנו.


סגור