דומה ושונה - הייחוד שלי

פרקים מתוכניות לגיל הרך בנושא "דומה ושונה - הייחוד שלי"
עולם הבובות של גלי: בעיני המתבונן  |  זמן: 28:15
בשל תפוח (סטיב ג'ובס)
 
בשל תפוח (סטיב ג'ובס)
לנסות ולהעיז
פרק: 14
לנסות ולהעיז
החלטות
פרק: 10
החלטות
יין טוב בכלי מכוער
 
יין טוב בכלי מכוער
האמת
 
האמת
אלכסנדר ובוצאפאלוס
 
אלכסנדר ובוצאפאלוס
1  2  3  4  5  6

"אבל אני תמיד נשאר אני" שר עוזי חיטמן בשיר האהוב מ"פרפר נחמד", ומזמין אותנו להתגאות במי שאנחנו - ולאהוב את מי ששונה מאיתנו. כי אם כולנו היינו דומים, היינו משעממים. השונות - היא שגורמת לי ולך ולנו להיות מיוחדים.

פופיק מראה לליה את האלבום היפה שלו, והיא מספרת לו על האלבום שלה וכל התמונות המיוחדות שיש בו. בובות פרפר נחמד מזהות את עוזי למרות שהוא משנה את קולו, ואפי מציירת דיוקן של עוזי - שמאוד מאוד דומה לו. וכמובן שכולם שרים ביחד "לפעמים אני עצוב ולפעמים שמח..." וגאים להיות מי שהם.

אבל תשבי מ"גאון של אבא" כבר לא רוצה להיות מי שהוא: נמאס לו להיות תיש. במקביל, הוא גם צוחק על הרצון של סיגי להיות סופרת. יהורם מוצא פתרון: תשבי הוא תיש הכי מיוחד שיש, וסיגי תכתוב את סיפור חייו. וכולם מרוצים.

גם עפרה ודודו משתעשעים מול בובות "פרפר נחמד" בלהיות מישהו אחר, בעזרת תיבת תחפושות. אבל כמו בץ, ששואל ושואל "מה היה קורה אילו הוא ואוזה היו מישהו אחר" - הם מגיעים למסקנה שהכי טוב להם בדמותם הנוכחית.

שבי ואוזה מקבלים בובות, אבל הבובה של אוזה שונה והיא רוצה להחליף אותה. אחרי ההחלפה - אוזה שוב מקבלת בובה שונה, והיא עצובה. אדווה מציעה פתרון: כולם צובעים, מקשטים ומשנים את הבובות כך שלכולם בובות שונות, והם מבינים איך כל אחד הוא מיוחד. גם הילדים משכונת חיים מצטרפים, כשהם לומדים להשוות בין אחד לשני, בין השונה לדומה, וכמה טוב שכולנו דומים - וכולנו שונים.

אז בואו לשחק איתנו בהחלפת זהויות, לגלות מה דומה לנו ומה שונה בחברים שלנו, וביחד - לשמוח בייחוד של כל אחד מאיתנו!

 


סגור