זמן ומועדים

דן ומוזלי: מחבואים
דן משחק מחבואים עם אבא ומתחבא זמן ממושך מאוד
דן ומוזלי  |  פרק: מחבואים  |  זמן: 00:15:43
לכל דבר בחיים יש זמן. יש זמן לגדול, זמן לשחק, זמן לאכול, לנוח או ללמוד. אבל מישהו יודע איך נראה הזמן? ראיתם את אדון זמן פעם? למרות שאנחנו לא בדיוק יודעים איך הזמן נראה, הוא זה שיקבע לנו את סדר היום שלנו: מתי לקום, מתי ללכת לישון, מתי לבקר חברים או משפחה ומתי לטייל עם הכלב.

בעצם, רק בעזרת הזמן שעובר, מתחלפות להן עונות השנה. בכל שנה יש ארבע עונות – קיץ, חורף, אביב וסתו – איך הן יודעות להגיע תמיד בזמן ותמיד באותו הסדר?

בעזרת הזמן אנחנו יודעים גם מתי יבואו החגים ואיזה חג יבוא בתחילת השנה ואיזה יבוא באמצע השנה. הזמן הוא גם זה שאומר לנו מתי יש יום ומתי לילה. מי יודע מתי מתחיל יום חדש? קישקשתא מבולבל לגמרי וצריך את עזרתכם. בלילה כולם צריכים ללכת לישון אבל מה עושים כשבץ לא מצליח להירדם? צפו בפרק של פרפר נחמד וגם תקבלו במתנה שיר ערש מרגיע לקראת שינה. 

הזמן מגלה לנו גם מתי יום ההולדת שלנו מגיע. לכל אחד יש את היום שבו הוא נולד וביום הזה, מידי שנה, תהיה לו יום הולדת! מה עושים בימי הולדת? פופיק שואל ורות עונה. ויש עוד דבר חשוב שהזמן מגלה לנו: מתי יש חופש! אם גם אתם לקראת חופש, כדאי לכם לראות מה עושים בפרפר נחמד כשמגיע יום חגיגי שכזה. אז קדימה לעבודה - ואל תבזבזו זמן!

סגור