לומדים לכתוב

פרקים מתוכניות לגיל הרך בנושא מפגש ראשון עם קריאה וכתיבה
האות כ'  |  זמן: 23:13
האות א'
 
האות א'
האות ד'
 
האות ד'
האות ב'
 
האות ב'
האות ה'
 
האות ה'
האות ג'
 
האות ג'
האות ו'
 
האות ו'
1  2  3  4  5  6

מי יודע לכתוב את השם שלו?

צור יודע לכתוב את השם שלו! והוא מלמד גם את פופיק איך כותבים "פופיק", ובכלל, מה עושים עם אותיות ולמה מעניין לדעת לקרוא ולכתוב. רוצים לדעת לכתוב ולקרוא את השם שלכם? צור אומר שבהתחלה לא מבינים כלום, ואז לומדים וזה ממש קל. מה אתם חושבים?

מי יודע מי הם מר אלפא וגברת ביתא?

בובות פרפר נחמד יודעות! גיל ועפרה מספרים להם על הזוג המוזר הזה. מר אלפא מצוייד ב-11 אותיות האלף-בית הראשונות וגב' ביתא ב-11 האותיות האחרונות. הם מתאהבים זה בזו ומחליטים לצרף את האותיות שלהם ולגור יחד, וללמוד להשתמש בכל 22 האותיות, וליצור כך תקשורת מלאה ביניהם. לאחר מספר תקריות לא נעימות הם משלימים ביניהם ומסיימים בשיר "אהבה".

אבל מי יודע למה בכלל כדאי ללמוד לקרוא?

רגע ודודלי יודעים! דודלי מספר את הסיפור על רובינזון קרוזו, ורגע וחבריו מחליטים לשחזר את חייו של קרוזו על האי הבודד. במהלך "חייהם" על האי הם לומדים על היתרונות שבקריאה : אין צורך לזכור דברים בע"פ, וניתן להעביר מסרים מורכבים למרחקים גדולים. הם שולחים הודעה בבקבוק, ההודעה מגיעה לידיו של פיסטוק, שנחלץ לעזרתם. מה היו עושים אם לא היו כותבים?

ומי רוצה לעלות לכיתה א'?

רוני רוצה! היא אמנם מצטערת קצת שהחופש ייגמר, אבל היא מאוד רוצה ללמוד לקרוא ולכתוב. ואתם? רוצים ללמוד? אתם מוזמנים ללמוד איתנו! וגם עם אלפי וגשש בלש, שעורכים לנו היכרות עם תכנית שלמה ללימוד הקריאה - בלי סודות. מה קורה? אני קורא!

 


סגור