מושגים יחסיים

פרקים מתוכניות לגיל הרך בנושא מושגים יחסיים: קרוב-רחוק, קטן-גדול וכד'
סדנה עם חנוך: גוליית  |  זמן: 20:01
אני שיכור ולא מיין
 
אני שיכור ולא מיין
בחצר של פופיק: טלסקופ
פרק: 2
בחצר של פופיק: טלסקופ
אודיסאוס והסירנות
 
אודיסאוס והסירנות
הברון מינכהאוזן
 
הברון מינכהאוזן
השועל והחסידה
 
השועל והחסידה
האריה והעכבר
 
האריה והעכבר
1  2  3  4  5  6  7

לולי מבולבל מאוד. יש המון אפשרויות! הוא יכול לעמוד גבוה או נמוך. הוא יכול לקרוא קוקוריקו בקול רם או בלחש. הוא יכול להתחיל את התכנית של "הורים וגורים" או לסיים. איך הוא ידע מה להחליט? הילדים רוצים להתחיל - אז מתחילים! וביחד, כולנו לומדים ומשחקים בהפכים וניגודים.

רגע, דודלי והחברים רוצים לערוך מסיבת יום הולדת, ובדרך לשם מודדים המון המון דברים! איך אפשר לדעת מה גובה השולחן, כדי להתאים לו רגל? האם הוא גבוה או נמוך? אם רוצים לתלות קישוטים - צריך למדוד את החבלים! וגם זר יום ההולדת - האם הוא צריך להיות קטן או גדול? פיסטוק מכין זר שהוא לא קטן ולא גדול - הוא גדול מדי! ולכן כולם חוגגים לחביתוש, שהזר מתאים לו בדיוק...

שני ילדים מביאים לפופיק מכשירים מגדילים - נועם שמשון מביא טלסקופ ואמיר בסון מביא זכוכית מגדלת. כך הם מלמדים את פופיק על קרוב ורחוק, גדול וקטן, שם וכאן. גם לכם כדאי לנסות!

בפרפר נחמד, שבי רוצה את העוגה ה-כ-י גדולה. אבל מה שנראה לו גדול פתאום הופך קטן ומל עוגה אחרת - כי גודל הוא יחסי. אפי מספרת לבובות גם על פיצפונת שהוכיחה לענק עוג שלפעמים דווקא טוב יותר לא להיות גדול, וגם על זהבה ושלושת הדובים, והגדלים היחסיים.

ומה קורה כששבי מתעורר שכהכל אצלו "הפוך" - בוקר הוא לילה, טוב הוא רע וכן הלאה והלאה? המנחים המודאגים קוראים לרופא הקובע שהוא סובל מ"הפוכתיתיס", מצב לא מזיק שבו הכל מתהפך עד מהרה הכל חוזר למצבו התקין והילדים לומדים תוך כדי כך על הפכים.

בואו ללמוד איתנו גם אתם, דרך השירים והסיפורים והמשחקים, על כל המושגים היחסיים. מוכנים? עכשיו סוף ההקדמה אז - מתחילים!

 


סגור