הבחנה חזותית

פרקים מתוכניות לגיל הרך בנושא הבחנה חזותית: צורות, צבעים וכד'
פרפרון: אישה עגולה ואיש מרובע  |  זמן: 20:31
בשל תפוח (סטיב ג'ובס)
 
בשל תפוח (סטיב ג'ובס)
יד ביד
 
יד ביד
קשת בענן
 
קשת בענן
גרגר האורז
 
גרגר האורז
הסבון בכה מאד (צביקה פיק)
 
הסבון בכה מאד (צביקה פיק)
אני שיכור ולא מיין
 
אני שיכור ולא מיין
1  2  3  4  5  6  7

מה זה עיגול? איך עושים משולש ואיך הופכים אותו למרובע? איזה צבע יש לשמיים? איך עושים ירוק וכתום? מה זה בכלל חור - אם אין בו כלום? ומה בעצם רואים במראה?

ב"הורים וגורים" נגלה ביחד מה זה עיגול, ולא רק נראה אותו - גם נמשש אותו, ניצור עיגול עם הגוף שלנו ונשחק - בכדור. אחר כך, נשחק במטפחות צבעוניות ונלמד להבדיל בין הצבעים השונים ולמיין אותן לפי הצבעים היפים שלהן.

ב"פרפר נחמד" נתחיל עם קסמים מיוחדים: קסמי צבעים! דודו "הקוסם" משנה בלי מברשת ומכחול מטפחת אדומה לצבעים ירוק וכחול. איך הוא עושה את זה? רוצים ללמוד את הטריק? אז מוכיח דודו שיש דברים שיכולים להחליף צבע "על אמת", כמו המים - מים אדומים ומים צהובים הופכים בערבוב למים כתומים! בשיר האהוב מדגימים אפי ודודו איך נולד באמצע היום הצבע הצהוב פגש ברחוב את הצבע הכחול. אחרי שהם נפלו לבור עמוק והתגלגלו מצחוק מה יצא? הצבע הירוק!

אחר כך נבנה עם בץ ואוזה משולשים ומרובעים ממקלות, נחתוך פיצה מרובעת למשולשים ונתאים לאושכי ובושכי המצחיקים גלגלים. ומה אתם חושבים שנולי ובץ אוספים? חורים! לצורך זה הם לקחו מאפי את כלי המטבח שלה ואפי לא יכולה להכין ארוחת צהריים. תמורת כל החורים שהם לקחו, מציעים השניים לאפי בייגלה, אבל בתנאי שהיא לא תאכל את החור...

ו"בחצר של פופיק", מיקה פרדו מיקה פרדו מלמדת את פופיק כמה דברים חשובים על המראה שלו, למשל שהיא משקפת מה שיש מולה, ושאפשר לעשות פרצופים ולראות כמה אתה יפה. רוצים גם? מהר, לכו למראה בבית או בגן!

 


סגור