אני וגופי

פרקים מתכניות לגיל הרך בנושא הגוף ואיבריו
דן ומוזלי: קטן גדול  |  זמן: 13:19
הבעות
 
הבעות
הברון מינכהאוזן
 
הברון מינכהאוזן
המשקפיים של פופיק
 
המשקפיים של פופיק
פרפר נחמד: אני וגופי
פרק: 8
פרפר נחמד: אני וגופי
איזה יום נהדר
 
איזה יום נהדר
בחצר של פופיק: איברי גוף
פרק: 31
בחצר של פופיק: איברי גוף
1  2  3  4

הגוף שלי הוא רק שלי. הוא דומה לכולם - אבל הוא גם מיוחד במינו. איך זה יכול להיות? יהלי סביר מסביר לפופיק מה עושים עם הרגליים והידיים והראש, שלכולנו יש, ולמה לדגים אין נעליים. גיא מדגים לבובות פרפר נחמד איך לכולם יש אף - אבל כל אף שונה ומיוחד. לכולם יש עינים - אבל אין זוג עינים זהה. ככה זה יכול להיות!

ליהורם מ"גאון של אבא" כואבים כל השרירים בגוף, ותשבי המצחיק מנסה לעזור לו מתוך ספר שקרא על מצרים העתיקה... יהורם מנסה להסביר לתשבי שכדי לטפל בגוף צריך לאכול בריא, להתעמל ולישון מספיק.
רוצים להתעמל כדי לשמור על הגוף? דוד ועפרה מדגימים תרגילי התעמלות עם כל מיני חלקים בגוף.

ואיזה איברי גוף אנחנו מכירים? לרועי מ"זה מזה" ממש ממש כואבת הבטן, אבל לא בגלל שהיא חולה, אלא משום שהצחיקו אותה כל כך והיא לא יכולה להפסיק לצחוק. בפרק אחר מאותה תכנית אנחנו פוגשים עיניים כחולות, עיניים חומות, עיניים שמדברות, עיניים שמספרות סיפורים, והכי כיף - עיניים שמחייכות.

מה ניתן לעשות עם הידיים? ב"הורים וגורים" מראים שאפשר למחוא כפיים... אבל לא רק. כל מה שאפשר לעשות עם אברי הגוף. גם אפי ועוזי עם הבובות בץ ואוזה, ועם משפחת הקופים העליזה מראים לנו שהמון דברים חשובים ומשעשעים אפשר לעשות רק בשתי ידיים, וגם שרים את השיר האהוב "אחת ושתיים, בשתי ידיים".

ומה עם הרגליים? גיא נפצע ברגלו והבובות לומדות כמה דברים אי אפשר לעשות בלי רגליים.כדי להעביר את הזמן, הם חדים האחד לשני חידות רגליים. גיא מתאושש ואלינור עושה לכולם שעור ספורט. מעשה במרבה רגליים ושמו אפריים.

 

 


סגור