הרגלי בריאות

פרקים מתכניות לגיל הרך בנושא הרגלי בריאות, נקיון והגיינה
דן ומוזלי: החולה המדומה  |  זמן: 22:55
בחצר של פופיק: מסרק
פרק: 3
בחצר של פופיק: מסרק
בבית של פיסטוק: מלוכלך או נקי?
פרק: 17
בבית של פיסטוק: מלוכלך או נקי?
בחצר של פופיק: נקיון
פרק: 22
בחצר של פופיק: נקיון
פרפר נחמד: לאן נעלמה המברשת?
פרק: 75
פרפר נחמד: לאן נעלמה המברשת?
בחצר של פופיק: כשאני נקי
פרק: 107
בחצר של פופיק: כשאני נקי
פרפר נחמד: נקיון
פרק: 937
פרפר נחמד: נקיון

להיות נקי זה חשוב וגם נעים. אבל גם להתלכלך זה כיף לפעמים! אז איך מתנקים? איך שומרים על ניקיון של הידיים והשיניים, הגוף והפרצוף?

ב"פרפר נחמד" בץ ואוזה עוזרים לחפש את מברשת השיניים של יעל, האורחת של גדי. יעל נרדמת מעייפות וחולמת על חיידקים המחוררים חורים בשיניים לא מצוחצחות. היא מתעוררת בבהלה ומודה לאוזה המביאה לה את מברשת השיניים שלה. גדי מספר על תנין שאיבד את שיניו בגלל שהתפתה ואכל הרבה ממתקים, שתה הרבה מיצים ממותקים ולא צחצח שיניים.

בעקבות קריאה בסיפור "פוטי המלוכלכת" דנים פיסטוק ורגע בשאלה - מה יותר טוב להיות - נקי או מלוכלך? הם חושבים על כל חבריהם בשכונה ומתברר להם שכולם בעצם מלוכלכים. הם מתלכלכים גם, אבל לא נהנים מהתוצאה. מה אתם חושבים? עדיף להיות מלוכלך או נקי?

מיה הללי מעדיפה נקיון, כמובן. היא מסבירה לפופיק למה צריך להתרחץ, והם מדברים על משחקים של אמבטיה ורחיצת ידיים. לילי דחלילי עצובה כי החצאית שלה התלכלכה כששיחקה כדורגל. פופיק מתייעץ עם נופר תגר איך לנקות את החצאית, ומשוחח גם איתה על נקיון.

לבסוף, גיא ובובות "פרפר נחמד" מנסים לנקות את המכונית אך מתלכלכים בעצמם. הם משחקים במשחק תנועה "איך שוטפים ידיים", בזמן שאושכי ובושכי מנסים לצחצח שיניים. אוזה עושה אמבטיה עם חברים באולפן תוך כדי משחק. אך בץ מסרב. גיא מספר לבץ את "הדובון בלע סבון" מאת אנדה עמיר פינקרפלד והוא משתכנע להתקלח. ואתם, רוצים גם?

 


סגור