יכול לא יכול

פרקים מתכניות לגיל הרך בנושא יכול לא יכול, אפשר ואי אפשר
בחצר של פופיק: גיבורי על  |  זמן: 04:17
לנסות ולהעיז
פרק: 14
לנסות ולהעיז
כל סוף הוא התחלה
 
כל סוף הוא התחלה
נאום מתושלח
 
נאום מתושלח
בחצר של פופיק: גיבורי על
פרק: 37
בחצר של פופיק: גיבורי על
כישלון
פרק: 19
כישלון
יהיה בסדר
 
יהיה בסדר
1  2  3  4  5  6

יש דברים שאנחנו נורא רוצים לעשות לבד - לפעמים כדאי לנסות שוב ושוב כדי להצליח, אבל לפעמים יש דברים שאנחנו לא יכולים לעשות. איך נדע להבדיל ביניהם?

תשבי מ"גאון של אבא" לומד בדיוק אילו דברים הוא לא יכול לעשות אחרי שהוא מבקש להשתמש במכונית של יהורם כדי להביא לחברתו עזיזה עוגה שאפה לה. גם ב"פרפר נחמד", בץ מקנא בציפורים בשל יכולתן לעוף, אוזה מסבירה לו שצבים לא יכולים לעוף כי אין להם כנפיים.

ואילו פינגי מנסה לתלות שרשרת מקיר לקיר. הוא נכשל מספר פעמים אך ממשיך לנסות עוד ועוד עד שמצליח. פיתגורס ועוזרו פיט מנסים להרכיב ללוח שולחן את ארבעת רגליו. לאחר נסיונות מצחיקים ומשונים הם מצליחים. לד המשחיל חרוזים המתפזרים והוא שוב מנסה ומצליח להשחיל מחרוזת לחברתו.

גם ב"רגע עם דודלי", רגע מנסה לטפל בדנה הקטנה, אך דנה רוצה לעשות את הדברים בעצמה. רגע מגלה שדודלי אינו יודע לקרוא רוסית וגם לא לתקן קצר חשמלי, ומתפעל מן הגילוי שיש קטנים שיכולים לעשות דברים בעצמם, ושיש מבוגרים שאינם יכולים לעשות כל דבר בעצמם.

פופיק משוחח בחצר שלו עם מגוון ילדים חכמים על דברים שאפשר ואי אפשר לעשות - למשל, איזה דברים הם של תינוקות ודברים של בוגרים ומה הם כבר יכולים לעשות בעצמם, איזה דברים אנחנו טובים בהם ויכולים לעשות טוב יותר מאחרים, וגם למה צריך ליפול כדי ללמוד - ואיך מתמודדים עם כשלון.

אחרי כל אלה, כל ילד יצליח לגלות מה אפשר לעשות, וגם, כמו פופיק, איך אפשר להתמודד עם דברים שאי אפשר לעשות.

 


סגור