תקשורת

פרקים מתכניות לגיל הרך בנושא תקשורת טובה: לדבר, להקשיב ולהבין
בחצר של פופיק: נתפייסה  |  זמן: 26:02
כוחה של השתיקה
 
כוחה של השתיקה
כוחות משותפים
 
כוחות משותפים
יד ביד
 
יד ביד
התחשבות
פרק: 14
התחשבות
נימוס
פרק: 20
נימוס
בחצר של פופיק: הקשבה
פרק: 104
בחצר של פופיק: הקשבה
1  2  3  4  5  6

בשביל תקשורת טובה ויעילה, אנחנו צריכים שלושה דברים: לדבר, להקשיב וגם... להבין.

בפרפר נחמד לומדים כמה חשוב לומר דברים ולא להסתיר: יוסי מבטיח לאוזה בלון, ולאפי לאפות לה עוגה. הוא עסוק בהכנת העוגה, ואוזה חושבת שהוא שכח. והיא עצובה וגם לא אומרת מדוע. כהוא נזכר ונותן לה את הבלון, והיא נוכחת שצריך להגיד מה שחושבים. גם בץ ושבי רבים, אבל מתברר שבסך הכל היתה אי הבנה ביניהם, והם לומדים שאם לא מסבירים במילים אז אי אפשר להבין.

בחצר של פופיק, הוא ורוני אבנר מנסים לשחק במכונית עם שלט, ולומדים שצריך להקשיב עד הסוף כדי להבין איך להפעיל אותה. ולפעמים אפשר גם להקשיב לסימנים אחרים - דודלי, למשל, צרוד ואינו יכול לדבר. בעזרת סימנים קוליים ומצויירים מבין רגע את מה שדודלי רוצה לומר לו.

ומה בדבר ההבנה? תיירת אנגליה מבולבלת דופקת על דלתו של יהורם מ"גאון של אבא" בבקשה לכוון אותה לתחנת האוטובוס הקרובה, אך תשבי הוא זה שמקבל את פניה ומכיוון שהוא לא שולט בשפה האנגלית נוצרת בניהם אי הבנה מביכה ומצחיקה.

בפרפר נחמד דודו רוצה לאפות לבובות עוגיות אך הוא בורח מהמטבח בגלל האנדרלמוסיה השוררת שם. פינגי בטוח שזו מפלצת שיש לגרשה. פינגי רעב אך כל מה שיש בתיק האוכל שלו לא נראה לו. הוא רוצה סנדוויץ'. הוא מסרב לדודו ולאפי המציעים לו כריך.

וכולם ביחד מגלים שחשוב לומר כל מה שאנחנו רוצים לומר ולעשות זאת בבירור, להקשיב היטב ועד הסוף וגם לא להתבייש ולשאול מה שאנחנו לא מבינים. זו תקשורת!

 


סגור