הדדיות

פרקים מתכניות לגיל הרך בנושא הדדיות: יחד, שיתוף פעולה
עולם הבובות של גלי: האיכר והעץ  |  זמן: 24:24
יהיה בסדר
 
יהיה בסדר
לגלות או לא לגלות?
פרק: 17
לגלות או לא לגלות?
דוורים לשבוע
 
דוורים לשבוע
מרק אבנים
 
מרק אבנים
אוסף התיונים
פרק: 21
אוסף התיונים
נאום מתושלח
 
נאום מתושלח
1  2  3  4  5  6

נעים ונחמד להיות לבד. לשחק לבד לבד בכל המשחקים, לאכול לבד את כל העוגיות והממתקים. אבל אתם מה נעים כפליים? לשחק בשניים! כי כשמשתפים פעולה, העבודה יותר קלה, וכשמתחלקים - לכל אחד יש הרבה יותר דברים.

דודו מפרפר נחמד מנסה להלחין מנגינה לשיר, וסבתא זוהר מבקשת ממנו עזרה בגלגול צמר. כולם מגיעים למסקנה שהן בגלגול והן בהלחנה, "טובים השניים מן האחד".

כך זה גם אצל רגע ודודלי: רגע מתעורר מאוחר, אבל דודלי אינו כועס אלא מבצע במקומו את המטלות. אימא מזהירה את דנה שלא לשחק בכדור בתוך הבית, אך דנה ממשיכה ושוברת אגרטל. אימא כועסת, אך עם זאת מובן שאינה מפסיקה לאהוב את דנה. לרגע ולדודלי, לילדים ולשכנים טוב להיות ביחד הן בשעת דאגה והן בשעת שמחה.

אבל כדי שיהיה כיף נעים יחד עם חברים, צריך ללמוד איך מסתדרים עם חברים ושכנים. מי זה השכן החדש של יהורם מ"גאון של אבא", שלא מפסיק לתופף בשעות המנוחה? ומי זה השכן החדש של תשבי שלא מפסיק לדפוק על הקיר כל הזמן? הפתעה! בואו לגלות מה קורה בשכונה של יורם ומי הוא השכן המסתורי שאף אחד לא מכיר.

פופיק לומד דווקא כמה חשוב להתחלק, כשהוא לא כל כך רוצה להתחלק עם לילי בעוגיות השוקולד-צ'יפס שלו. יונתן נצר מציע לו מצב שבו יהיו לו פחות עוגיות - אבל יותר חברים.

וכדי להסתדר, צריך לדעת גם לוותר: לדודו יש כרטיס לקונצרט אך הוא מוותר עליו כדי לקחת את אוזה להצגה. שבי רוצה גם לוותר על משהו וכמעט מצער את פינגי, לו הוא הבטיח לשחק ברופא וחולה. כי הוא לא הבין את הפירוש של "ויתור לזולת". ואתם, מבינים? אתם מסתדרים יחדיו ונהנים?

 


סגור