פתרון מחלוקות

פרקים מתכניות לגיל הרך בנושא פתרון מחלוקות, לריב ולהשלים
דן ומוזלי: האמת  |  זמן: 23:35
הדייג ודג הזהב
 
הדייג ודג הזהב
הפרחים לדן
 
הפרחים לדן
כוחות משותפים
 
כוחות משותפים
תליון שן כריש
 
תליון שן כריש
האמת
 
האמת
בחצר של פופיק: חברים
פרק: 12
בחצר של פופיק: חברים
1  2  3  4

חלק מהחיים המשותפים עם החברים, האחים וההורים שלנו כולל הרבה ריבים... כי ככה זה כשאוהבים. אז איך בכל זאת מסתדרים? פשוט. רבים... ומשלימים.

תשבי מ"גאון של אבא", למשל, מבקש ללון אצל יהורם לאחר שרב עם אחיו הגדול זכריה. יהורם מלמד אותו כמה קל להגיד אני מצטער ולהתפייס. גם פופיק עצוב כי הוא רב עם חבר שלו צוציק. קרין סקראן מסבירה לו איך מתפייסים, ואיך יודעים שחבר הוא חבר אמיתי. קישקשתא רב עם דגי וחביתוש, ועכשיו הוא מפחד שהם יתחברו ביניהם וישכחו אותו. מה הוא יכול לעשות? קלי קלות! להגיד "סליחה" ו"שולם שולם" - ושוב כולם משחקים יפה ביחד.

אבל לא תמיד זה כל כך פשוט - ב"פרפר נחמד", שלומית כועסת על עוזי ועוזי מפייס אותה בפרחים - אבל שלומית לא סולחת עד שעוזי מבין שלא התנהג יפה ומבטיח לא לחזור על כך... ואז שלומית המפוייסת נותנת לו נשיקה. שבי, הצופה במתרחש, רוצה לעבור גם כן את חווית הפיוס הנראית לו נעימה, והוא מנסה להרגיז את אוזה על-מנת להתפייס עמה.

ומה עוד קורה כשרבים? לשלומית יש סיבה טובה לכעוס על שבי והוא משוכנע כי שלומית כבר לא אוהבת אותו. הוא לומד שגם כשכועסים - אוהבים. ולפעמים אנחנו זקוקים לפתרונות יצירתיים. שבי רוצה לחזור לשחק עם אוזה הכועסת, אבל היא לא מוכנה לדבר איתו - עד שהוא מביא לה הפתעה, בלון בצורות.

ולסיום, ריבים הם לא המחלוקות היחידות שצריך לפתור כדי להסתדר יחד. אפי ודודו מתקשים להכין סלט לפי טעמם של כל האורחים ומוותרים על הכנת סלט ומחליטים להגיש עוגה במקום... פתרון יצירתי!

 


סגור