מותר ואסור

פרקים מתכניות לגיל הרך בנושא מותר ואסור
דן ומוזלי: אי ההשלמה  |  זמן: 04:57
אודיסאוס והסירנות
 
אודיסאוס והסירנות
אי ההשלמה
 
אי ההשלמה
בחצר של פופיק: מותר ואסור
פרק: 49
בחצר של פופיק: מותר ואסור
גאון של אבא: סודות
פרק: 25
גאון של אבא: סודות
כדורגל וספל
 
כדורגל וספל
גאון של אבא: אמת ושקר
פרק: 22
גאון של אבא: אמת ושקר

"מותר" ו"אסור" הם מושגים קשים. לפעמים נדמה לנו שהם שם רק כדי להרגיז אותנו. אבל באמת, הם באו לעולם במטרה חשובה - לעזור לנו להסתדר ביחד. גלי ארבר, למשל, מסבירה לפופיק למה יש דברים שאסור ודברים שמותר - אסור, למשל, לנשוך ולהרביץ. ובאמת, איך נוכל להסתדר ביחד אם כולם יתנהגו באלימות?

ב"גאון של אבא" תשבי מאבד את יומנו הסודי, סיגי מוצאת את היומן ומגיעה לביתו של יהורם להחזיר אותו אך כשהיא רואה שתשבי לא נמצא היא מתחילה להציץ לו ביומן ומגלה סודות מעניינים. יהורם מנסה למנוע ממנה את הקריאה ביומן אך מתחיל לגלות סקרנות כשהוא מבין שגם שמו מוזכר ביומן. אבל כשתשבי מגלה, הם מבינים את החשיבות של שמירת סוד ופרטיות - הם מבינים למה אסור להציץ, גם כשאפשר. אפשר, אבל לא מותר.

בפרק נוסף מאותה סדרה, יהורם שולח את תשבי לקנות עוגיות לילדים אך תשבי מתפתה ואוכל את כל החבילה כשהוא צריך להסביר ליהורם מדוע אין עוגיות הוא מתחיל להסתבך בשקרים, יהורם מבין שהוא משקר ומשתעשע על חשבונו. תשבי מגלה למה אסור לשקר, ומה קורה כשעוברים על האיסור.

וגם שבי מ"פרפר נחמד" מתעקש לשחק בגיטרה של דודו למרות האיסור שחל עליו לעשות זאת. דודו חוזר ומסביר לו למה אסר עליו והרי התוצאה: נקרע מיתר. דודו מחבר מילים מתאימות לשיר ומנגן לבובות בחמישה מיתרים בלבד.

אבל אם כל זה אסור - אז מה מותר? אני יודעת! מותר להסתדר, לבלות היטב ביחד ולהנות ממשחק משותף.

 

 


סגור