שלי, שלך, שלנו

פרקים מתכניות לגיל הרך בנושא שלי, שלך, שלנו: מסודות ועד שיתוף
בחצר של פופיק: תליון שן כריש  |  זמן: 23:23
תליון שן כריש
 
תליון שן כריש
הפרחים לדן
 
הפרחים לדן
הדייג ודג הזהב
 
הדייג ודג הזהב
בבית של פיסטוק: שלי שלך
פרק: 24
בבית של פיסטוק: שלי שלך
מאפי מתושלח
 
מאפי מתושלח
זה מזה: סוד
פרק: 10
זה מזה: סוד
1  2

חשוב לדעת מה ההבדל בין "שלי" ל"שלך" כדי שנוכל להסתדר יחד - אבל חשוב גם להבין שיש גם "שלנו", אפשר לשתף ולשחק יחדיו.

ב"פרפר נחמד", אוזה מצאה את הגולות שאיבד שבי, ולא רוצה להחזיר לו: היא אומרת שזו המציאה שלה, הוא אומר שאלו הגולות שלו. רונן מציע להם להיות "בשותף" ואף הוא מצטרף לשותפות ותורם את הגולה שלו. רונן תורם גם את הבדים שלו לטובת משחק אצבעות. כל אצבע היא ילד או ילדה, ההולכים לארגז החול לבנות ארמון גדול. כל אחד תורם משהו משלו לבניית הארמון והחצר, וביחד הם בונים ארמון נהדר.

גם "בבית של פיסטוק" מתווכחים על שייכות: פיסטוק משתעשע במכונית מכבי אש השייכת לרגע, ובכך מפריע לרגע לצפות בתכנית הטלוויזיה האהובה עליו. לאחר דין ודברים רגע לוקח את המכונית, ופיסטוק מכבה את הטלוויזיה. בסוף הם מבינים שהכי כיף - לשחק יחד במשחקים שלהם.

אבל עד כמה שכיף לשתף, יש גם דברים שעדיף לשמור לעצמנו. ב"גאון של אבא", תשבי מאבד את יומנו הסודי, סיגי מוצאת את היומן ומגיעה לביתו של יהורם להחזיר אותו אך כשהיא רואה שתשבי לא נמצא היא מתחילה להציץ לו ביומן ומגלה סודות מעניינים. יהורם מנסה למנוע ממנה את הקריאה ביומן אך מתחיל לגלות סקרנות כשהוא מבין שגם שמו מוזכר ביומן. הם מבינים את החשיבות של שמירת סוד ופרטיות.

גם ב"זה מזה", רועי מזמינה אתכם למקום הסודי שלה. יש לה עץ מיוחד מאוד, שלו היא מגלה את כל הסודות, אבל שששש! אל תגלו לאף אחד!

ומה אתכם? האם יש לכם דברים סודיים רק שלכם? ומה כיף לכם לשתף עם החברים? במה הייתם רוצים שהחברים ישתפו אתכם?


סגור