פלאשבק

פלאשבק אל העבר עם דורון צברי ויומני כרמל
האנשים, המראות והצלילים שלנו, כפי שהיו לפני שנים, וכפי שאנחנו רואים אותם היום
1971: מדינת אכזיב  |  זמן: 27:44
עוד 1971
פרק: 24
עוד 1971
ישראל גרמניה
פרק: 19
ישראל גרמניה
ישראל אימפריה
פרק: 18
ישראל אימפריה
מדינת היהודים
פרק: 21
מדינת היהודים
השד העדתי
פרק: 2
השד העדתי
1970 מכות
פרק: 20
1970 מכות
1  2  3  4

פלאשבק היא תוכנית פאנל שנונה ומשעשעת בהנחיית דורון צברי, האיש שהביא לכם את "מחוברות" ו"מחוברים", "המדריך למהפכה" ו"בית שאן סרט מלחמה".

סביב השולחן יישב צברי עם שלושה פאנליסטים דעתניים ומחודדים, אשר יתעללו בעליצות בנוסטלגיה שלנו - באמצעות קטעי וידאו נושנים שהורדנו מהבוידעם ואיבקנו במיוחד בשבילכם.

התוכנית מאפשרת התרפקות מהנה על ההיסטוריה המתועדת של מדינת ישראל, תוך העלאת ידיעות חדשותיות נשכחות ותופעות תרבותיות וחברתיות שעיצבו את אופייה. זאת, לצד הפרטים הקטנים של חיי היום יום והחוויות האישיות כפי שהם מתועדים בארכיוני אולפני הרצליה.

פלאשבק היא רטרוספקטיבה משעשעת ואינפורמטיבית על האירועים, האנשים, המראות והצלילים הייחודיים לישראל. כמו שהיו לפני עשרות שנים, וכמו שאנחנו רואים אותם היום.

מבית היוצר של הטלוויזיה החינוכית
חברת הפקה: אולפני הרצליה
משתתפים: דורון צברי, שרון קנטור, יונתן ברק, ריקי בליך, נרי ליבנה, גיל קופטש, קובי אריאלי, רבקה מיכאלי, יהודה נוריאל, שי גולדן, שרי רז.
משך: 30 דקות
שנת הפקה: 2010

 

 

תגובות

אחלה תוכנית, רוצים עוד!
חומר אורגני מתכלל|16/12/10|םןחלםן
גיל קופטש
בתוכנית האחרונה "השד העדתי" נטה גיל קופטש להתיחס בסלחנות לקיפוח שעברו עדות המזרח בתרוץ "שלכולם היה קשה פה" ובכן מעבר לטיעון המקומם והלא אינטליגנטי הזה שנראה שהפך בשנים האחרונות לתשובה מובנת אצל כל אשכנזי ממוצע שמצפונו מייסר אותו נשאלת השאלה האם יכולה כל אומה להשתמש בתרוץ הזה על מנת לסגור את החשבונות כלפי מיעוטים שאיתם נהגו בחוסר צדק לדוגמא,האם הרוב הלבן של ארה"ב יכול כיום להצדיק שנים של עבדות שחורים בתרוץ שגם חלוציהם הלבנים מתו באלפיהם בנסיונות כיבוש השממה? ובכן מי שיעז לומר כזה דבר היום בארה"ב צפוי להיות מוחרם בכל כלי התיקשורת בארה"ב מלבד אולי רשת פוקס,נכון שלא מדובר בדיוק באותו הסיפור,השחורים בארה"ב עברו 400 שנה של עבדות ללא שכר ואילו השחורים של הארץ הוכשרו להיות כאלו בתשלום,בארה"ב שלט הרוב על מיעוט ואילו בארץ המיעוט על הרוב,לשחורים בארה"ב לא ניתן מעמד של בני אדם בכלל ובארץ קיבלו המזרחים מעמד נחות,אבל כששמים את כול ההבדלים האלו בצד ומתרכזים בעקרון,נראה שמדובר באותו הדבר,שלטון הצבע,אימפריליזם תרבותי אם תירצו,מי קבע שמזרחיי הארץ לא יכלו לנהל את המדינה בצורה טובה יותר? יש לי חדשות בשביל גיל קופטש,את הבעיות שהיו לנו אז וגם היום עם ערביי האזור יצרו האשכנזים! אני בדיעה שלו ניתנה הזדמנות למנהיגות מזרחית בקום המדינה היינו מוצאים דרכים לישב את הסכסוך הזה כבר מזמן כפי שנהגו לעשות יהודי תימן,יהודי מרוקו,יהודי עירק בקהילות שבהם חיו במדינות אלו,אבל כנראה שמדינת ישראל מעולם לא תוכננה להיות שייכת גם למזרחים במיקום הגיאוגרפי שלה במזרח התיכון,אנחנו איך נאמר חוטבי העצים ושואבי המים שלכם,בתשלום כמובן וכן כן גם אתם עבדתם קשה מאוד,ההבדל היחידי שבזמן שהנחתם את המסילות דאגתם שרק אתם תוכלו להתקדם עלהם,ובכלל מי שחושב שעליונות הגזע הלבן עברה מן העולם,כדאי שיחשוב שוב,קובי פרץ וחבריו מעולם לא היוו מדד לשום התקדמות אמיתית,המודלים הנכונים היו ונשארו לבנים,המזרחי נלעג,האשכנזי מוצלח ולעזעזל עם אפריים קישון וסאלח שבתי שלו,אני בניגוד למשתתפי הפנל בתוכנית לא מפחד לשחוט פרות קדושות כמו אפריים קישון ששחט כמה כאלה בעצמו,סאטיריקן מעולה וכותב בחסד אבל לא חסין מפני ביקורת ובהחלט לא חף מטעויות קשות אני מציע לגיל קופטש להיות גלוי ולומר את האמת אשר על דעתו והיא שהוא ואבותיו האשכנזים ראו ועדיין רואים את עצמם כפטרונים של המדינה הזו ויש לנו מזל המזרחים שהם לקחו על עצמם לכונן פה מדינה,תומרקין לא מתבייש לומר זאת,נתן זך גם כן מחזיק בדיעה זו אז מה עניין קופטש? זאת סך הכול קבוצה מכובדת של אנשים להיות כלול בה,לא?
מורפיוס|18/12/10|תל אביב
נכון מורפיוס. טוב שאתה ער
תגובה חריפה ונכונה לתכנית שיש איכשהו להביא לתפוצת צפייה נרחבת יותר. תודה למורפיוס
אשכנזיה שלא באשמתה|22/12/10|צפון
חן חן לך..
מודה לך על הפידבק,לצערי אני לא מאמין ביכולתם של אנשי התקשורת בארץ לפתוח דיונים מהסוג הזה,הסטטוס קוו אומר שיש לקבור את השד בתקווה שהוא יעלם,סוג של "אם נעצום עיניים אז בטוח שכלום לא קורה" אבל אנחנו יודעים מה קורה בזמן "שכלום לא קורה" השד הולך וגדל ופתאום הם מזועזעים מההפגנות נגד הפליטים מאפריקה. התקשורת לא מעיזה לטפל בנושאים הללו ברצינות היא אלופה בלתת כותרות אבל זה כל מה שהיא מסוגלת לעשות ובכלל היא מעדיפה לעסוק באסקפיזם,זה טוב לרייטינג וטוב לכיס,אני עוד מחכה ליוצר רציני שיבוא וירים את הכפפה הזו וישחוט את כל המיתוסים סביב המדינה "המתקדמת" הזו,אולי דורון צברי? הבנתי שאם יש מישהו שיכול זה הוא. בכול אופן תודה,הלוואי והיו יותר אנשים כמוך.
מורפיוס|28/12/10|תל אביב
נסחת יפה את מה שמחצית האוכלוסיה הישראלית היהודית ח
אני מאשימה את כל ממשלות ישראל בדיכוי הספרדים מהקמת המדינה עד היום. הם חושבים שאנחנו בורים, לא יודעים שאם ניתנת לנו הזדמנות נוכל לעבור את האשכנזים. אתן רק דוגמא אחת. פרופ אזולאי שנתח את דגן הוא מהמומחים להשתלות המעטים והטובים בעולם. למזלו, הוא גדל בצרפת ולא בארץ.
לילי|14/11/12|הרצליה
איך בדיוק דיכאו אותך?
06/10/14
תוכנית נהדרת! ישר כוח
אשכנזי|21/12/10
זה עוד כלום
חכה לפרק על "תסמונת הילד המוכה" אתה בטח מכיר את זה בתור אשכנזי,זה הסיפור הכי ישן בהיסטוריה על האבא המתעלל שעבר בעצמו ילדות קשה ומוציא את זה על ילדיו,נדמה לי שזה הפרק הבא.
מורפיוס|22/12/10|תל אביב
השד העדתי
התכנית מצוינת , אני מורידה את הכובע למנחה הטוב. הסתייגות לגבי הנושא, הגיע הזמן להרוג את השד, השימוש בו ממוחזר . כל אזכור מרחיק את האופציה ליום חדש. באשר למשכית ,הכוונות היו טובות הציניות והלגלוג אינן ראויות. תודה לדורון צברי!!!!
אור|23/12/10
להרוג את השד?
תעשו לי טובה אל תגרמו לדברים שקרו להשמע דמיוניים עם כל מניי דימויים מופרכים מעולם אחר כמו שד,מפלצת או מכשפה,זה לא שד,זו היתה ועודנה(במקומות מסויימים) המציאות! אי אפשר להיפטר ממנה רק בגלל שמישהו החליט שכך צריך לעשות,כוונות טובות? הדרך לגיהנום רצופה כוונות כאלו,אם רוצים לתקן יש רק דרך אחת והיא לא נעוצה באפליה מתקנת אלה בתיקון האפליה לא חסר מאיפה להתחיל,אני מבין את הצורך העז של חלק ניכר בעם לשכוח את הפרקים המבישים האלה בהיסטוריה (שדרך אגב התוכנית לא מגרדת אפילו את קצה קצהו של הנושא) ולעבור הלאה והלוואי שזה היה כזה פשוט,אבל להוסיף חטא על פשע זה להשטיח את הנושא ולקרוא לו "שד עדתי" אני הייתי קורא לו "האבסורד הבלתי נסבל של הקיום היהודי" או משהו כזה,אבל שד? זה ממש לא שד וגם אם הוא היה אתם לא יודעים ששדים אי אפשר להרוג?
מלקולם X|24/12/10|חולון
מדהים! עוד!
תוכנית מדהימה!!! רוצים עוד. מרגיש שיכול להיות כפול זמן שלכולם יהיה זמן לדבר.
איתן|16/01/11
מדהים! עוד!
תוכנית מדהימה!!! רוצים עוד. מרגיש שיכול להיות כפול זמן שלכולם יהיה זמן לדבר.
איתן|16/01/11
מדהים! עוד!
תוכנית מדהימה!!! רוצים עוד. מרגיש שיכול להיות כפול זמן שלכולם יהיה זמן לדבר.
איתן|16/01/11
מדהים! עוד!
תוכנית מדהימה!!! רוצים עוד. מרגיש שיכול להיות כפול זמן שלכולם יהיה זמן לדבר.
איתן|16/01/11
צילום נדיר בפרומו של התכנית
אני ומשפחתי הצלחנו לזהות את סבא שלי ז"ל (אותו לא הכרתי) בקטע וידאו של שניות ספורות בפרומו של התכנית, דבר שיצר התרגשות רבה בקרב המשפחה. הייתי רוצה ליצור קשר עם עורך הפרומו או הארכיון ממנו נלקח הצילום ע"מ שנוכל לראות אותו בשלמותו. מישהו יודע עם מי אני יכולה לדבר?
מור|16/01/11|רעננה
עזרה בדרך
הי מור, נשמח לעזור לך, התקשרי בבקשה לאולפני הרצליה, ובקשי לדבר עם הפקת פלאשבק, או שתשאירי כתובת דוא"ל ונחזור אליך
רועי|18/01/11
וואו תודה
זה המייל שלי morabinov@gmail.com תודה רבה רבה רבה, מור.
מור|19/01/11|רעננה
פנה לצור קשר שבתחתית העמוד
23tv|08/02/11
גם אני גיליתי להפתעתי הרבה
את הורי ז"ל מופיעים שם בפרומו קצרצר זה באמת מרגש ,ואני מצטרף לבקשה שלך .
אייל |10/06/11
איפה פרקים 6 ו 7 ? תכנית מדהימה תודה!
איתן|20/01/11
תכנית נהדרת! איפה פרקים 6, 7?
כל הכבוד על היוזמה! תוכנית מרגשת, וגם חברי הפאנל טובים. אשמח מאוד אם תעלו את פרקים 6,7 ומקווה לבאים! תודה
דן|21/01/11|חיפה
אריזה גרפית
שלום רב, אהבתי מאוד את האריזה הגרפית והלוגו של התכנית ורציתי לדעת מי המעצב או סטודיו שאחראים על כך? תודה
דנה|27/01/11
מחפשת סרט משנת 1960
לדורון צברי שלום האם נתקלת אתה או אנשי צוותך בסרט רחל שנעשה כאן בשנת 1960 ע"י הבמאי נורי חביב ו"נעלם" בנסיבות מסתוריות או אולי במידע עליו? אודה על כל פירור אינפורמציה בקשר לכך עבור ידידי רחל ונורי חביב המתגוררים היום בניו יורק כתבה בענין זה- הארץ 29 למרץ 2010 מוסף גלריה תודה רבה מראש
עדינה ברלין|30/01/11|הרצליה
שאלה
לדורון צברי וצוות פלאשבק תוכנית מצוינת ומהנה מאוד אני משוכנעת שבני דורי יסכימו אתי ברובם(אני ילידת שנת 1946 ) האם נתקלתם במקרה במסגרת חיפושיכם אחרי חומר ארכיוני בסרט "רחל" של נורי חביב משנת 1960 ש"נעלם" בנסיבות מסתוריות מיד לאחר שנעשה. כתבה בענין התפרסמה ב"הארץ" מה 3 במרץ 2010 מבקשת זאת עבור ידידי רחל ונורי חביב מניו יורק. אני יודעת משיחות אתם שהדבר מאוד חשוב להם ואהיה מאושרת מאוד אם אוכל להחזיר להם את הסרט. תודה גדולה מראש עדינה ברלין 0548180500 BERLINA1@gmail.com
עדינה ברלין|05/02/11|השרון
דברת
תכנית נהדרת.חברי הפאנל רק מפריעים עם הדברת המוגזמת.חבל
דבי|12/02/11|נתניה
הודעה אישית לעם ישראל.
תרשו לי לומר כמה מילים,אני שמח לומר לכם שיש מעט מאוד דברים בעולם הזה שאני מאמין בהם,הקשבתי לאנשי הפאנל שמגיבים על נושאים פוליטיים,חברתיים ותרבותיים,הבחנתי שרוב החומר שלהם משקף אמונה בסיסית שפעם איכשהו היה יותר טוב ושרק עם מעט מאמץ נוכל להחזיר עטרה ליושנה,הם מחפשים פתרונות ובעד תוצאות ספציפיות שאני חושב מנמיכות את הטון והתוכן של מה שהם אומרים,הם מוכשרים ואנשים מצחיקים אבל האמת היא שהם לא יותר ממעודדות המחוברות למשאלת לב ספציפית,אני לא מרגיש כל כך מחויב,לי בכנות לא אכפת מה יקרה במדינה הזו בסוף,או בכול מקום אחר לצורך העניין,אני חושב שהמשחק האנושי נגמר לפני הרבה מאוד זמן כשהכוהנים הגדולים והסוחרים השתלטו על הכול והיום אנחנו רק משחקים בשולי הנחל,וזה כמובן בדיוק מה שמשעשע אותי ההתנוונות האיטית של מה שהיה פעם גזע מאוד מבטיח והאמונה הפתיה והנואשת במדינה הזו שיש כאן סוג של חלום ישראלי שפשוט לא יושם כהלכה,הריקבון והתפוררות של התרבות הזו משעשעת באופן מדהים אם אתה מצליח להתנתק ממנה באופן רגשי,ואני תמיד הבטתי בה ממרחק בטוח,יודע שאני לא שייך,היא לא כוללת אותי ולעולם לא כללה,לא משנה איך תרצו להגדיר אותה,אני לא מזדהה עם הקבוצה המקומית.הפלאנטה,זנים,גזע אומות,דתות,מפלגות,איגודים,מועדונים,ארגונים והמועצה לתרבות הדיור,אין לי עניין בשום דבר מזה,אני אוהב ונוצר יחידים כשאני פוגש אותם ואני מתעב וסולד מן הקבוצות שהם בוחרים להזדהות ולהשתייך אליהם,אני נהנה לתאר את הדברים כמו שהם,אין לי עניין להסביר איך הם אמורים להיות ובהחלט אין לי עניין לתקן אותם,אני מאמין בכנות שאם אתה מאמין שיש פתרון,אתה חלק מן הבעיה,המוטו שלי הוא לעזאזל עם התקווה. נ.ב-במקרה ואתם תוהים,אישית אני אדם שמח,יש לי נישואים ארוכים ושמחים ומשפחה אוהבת וקרובה הקריירה שלי יצאה טוב יותר ממה שאי פעם חלמתי והיא ממשיכה להתרחב,אני אדם אופטימי אישי וספקן כלפי כול השאר,מה שאולי ישמע כמו כעס הוא בעצם לא יותר מריצוי וסיפוק עצמי,התבוננתי בגזע שלי בשילוב של פליאה ורחמים ואני מייחל להשמדה שלו,ובבקשה אל תבלבלו את נקודת המבט שלי עם ציניות,הציניקנים האמיתיים הם אלו שיאמרו לך שהכול יהיה בסדר,ודרך אגב אם איכשהו תצליחו לתקן את הכול ולעשות את הכול ליותר טוב,אני עדיין לא רוצה להיות כלול בזה. הכותב הוא ישראלי-יהודי-ערבי(כן,יש דבר כזה)
אחד בעם|19/02/11|תל אביב
ריטלין דחוף
מזועזעת|21/11/11
נפלא, מקסים, מרגש
מסע בזמן. אולי במהלכו נשכיל להיזכר בערכים, צניעות ופרופורציות שאבדו בחלקם. מזל שהיו יומני כרמל שתיעדו ושימרו פיסת היסטוריה. תוכנית קסומה עם צוות מגיבים האיכותי ביותר שניתן להרכיב כיום. הייתי מוסיפה אליו גם את מאיר שלוו.
נלהבת|25/02/11|צפון
יומני כרמל הרצליה - מסמך היסטורי מרתק
שלום לצוות, שמחתי להגיע דרככם לגברת אקסלרוד לאה איתה עבדתי באולפני הרצליה. ראוי שתזכירו את הקריין גדעון לב ארי ז"ל שקולו מלווה את היומנים של "כרמל הרצליה" ועסק בעריכתם. התמונות והקולות של פעם מעניינים יותר מהפרשנות העכשווית, לדעתי. יישר כח!
אסתי|12/03/11|צפון
נוריאל פשוט נפלא, צברי והתוכנית מקסימים
נתקלתי במקרה והוקסמתי.... תודה לכל העושים במלאכה!
19/03/11
חבל שאין קישור לפייסבוק, הפרק של היום שווה שיתוף
מורן|26/03/11|אשדוד
מה עם פרק 14 ?
מה עם פרק 14 ?
02/04/11
יש אפשרות להעלות גם את פרק 14 ?
בבקשה זה דחוף
אחד שרוצה עוד|09/04/11|המרכז
תכנית מצויינת
אני צופה בתכנית מידי שבת ומאוד נהנית מהנוסטלגיה, התיאורים ההיסטוריים, הצילומים של פעם והפרשנות באולפן. תודה על התכנית, כן ירבו
נירי בואני|08/05/11|תל אביב
התוכנית על הרצל היתה נפלאה
מאוד אהבתי את הרעיון ואת השלישיה - יהודה נוריאל החכם, רבקלה מיכאלי האגדית, וגילי קופטש המצחיק. וכמובן גם לך תודה דורון!! פשוט מקסים ומחמם לב
שיר-לי|10/05/11|ירושלים
תכנית נהדרת! דורון צברי ויהודה נוריאל
מקסימים. יודעים לדבר ולהקשיב! חכמים וחביבים כאחד. בכלל כל הפאנל טוב, אינטליגנטי וחביב.
פני בר-מג penny|14/05/11|ירושלים
הצגה מעוותת של הפניית העולים
בשנות קום המדינה גם עולים חדשים ממזרח אירופה- מה שנקרא שארית הפליטה - הופנו למעברות, בדונים, ואוהלים. מפנה את עורכי התוכנית לשירה של חוה אלברשטיין : "שער עליה", שיר שנכתב מחוויה אישית אמיתית. הורי שהגיעו ממחנה פליטים בגרמניה,הופנו למעברת תל מונד, רק שעשו כל מאמץ אפשרי לצאת משם מהר ככל האפשר, אבי עבד כמעט סביב השעון,בכל עבודה, בין שירות צבאי למשנהו. עבור הורי מעולם לא היה קיים השירות הסוציאלי. הם דגלו בסיסמה: "אם אין אני לי -מי לי", כך הצליחו להתקדם בקושי, לאט לאט, במחייה צנועה בעוני אך בנחישות ובהבנת סדרי עדיפות בחיים: חינוך מעל הכל.
אהובה|14/05/11|רעננה
למה נגמר ?!?!?!!????
חבל, ישנם עוד הרבה יומני כרמל שלא זכו להתייחסות. ממתינים להמשך הבלתי מתפשר !!!
צופה נלהב|21/05/11|צפון
רוצים עודדדדדדדדדדדדד !!!!!!
התוכנית הכי טובה כיום על המסך (חוץ מלונדון קירשנבאום) פליז פליז תבטיחו שתהיינה עוד עונות, אחרת אין לי חיים :-) למה אתם עושים לנו את זה?
עמי|28/05/11|ת"א
עמי, הוצאת לי את המילים מהפה
כוסס ציפורניים לעוד עונה
דניאל|14/06/11
יופי של תוכנית
כל כך נהניתי....וכל כך התגעגעתי.. אנא הוסיפו פרקים. כל המשתתפים נפלאים .ישר כוח לדורון צברי על התוכנית המהנה והאשינטילגנטית
עדינה ברלין|22/08/11|הרצליה
למה צריך לעשות מכל דבר צחוק????? איפה הכבוד?!
יומני כרמל וסיפורים על תקופת הקמת המדינה, מדהימים. לא ברור לי למה גיל קופטש הופך גם את זה לצחוק?! לא כל דבר חייבים להפוך לבדיחה! איפה הכבוד?!למה לא להתייחס ולדבר על הנושאים עם כבוד והערכה?!
16/09/11
חכם, נבון ושנון
תוכנית מצויינת. מחזירה את הכבוד לרגעים בהסטוריה הכל כך מגוונת ומורכבת של מדינתנו הקטנה בתיבול מבט לקורה בעולם. ההנחיה חיננית וחברי הפאנל נעים בין התייחסות כבדת ראש לבין קריצה הומוריסטית עלינו בעיקר. תודה על רגעי נחת
רחל פרידמן|11/05/12|עמק בית שאן
אנא העלו את פרקים 22, 23!!
סדרה נהדרת, הלוואי שיהיו עונות נוספות. תודתי לכל מי שעשה במלאכה. מופת של טלוויזיה אחרת. אלדד
צופה מוקסם|20/05/12
בנות חיב"ה
הבנות בסרטון על גיוס בנות למשטרה (חיב"ה)אמיתי לגמרי.אין שם דוגמניות,הייתי ביחידה הזו .אגב בשנה זו כבר היו חדשות בטלויזיה וראו אותנו גם בחדשות.
לאה|07/07/12|בת ים
מרגש
באמת פלאשבק ממש התרגשתי www.yad0.com
עדן|25/07/12
מיכאלי מקסימה! נוריאל פשוט מבריק!
מודה, רק עכשיו נתקלתי בערוץ 2 בתוכנית בפעם הראשונה :) על המוביל הארצי והאוניברסיטה. רוצה להחמיא ליהודה נוריאל על הידע הרב וההערות המבריקות, וכמובן רבקהלה מיכאלי, האחת והיחידה. נהדר ותודה שיש תוכניות באתר שלכם!
אלעד|01/09/12|קרית חיים
פרויקטים לאומיים 1
בתוכנית היום (על 1964) עלתה השאלה היכן הפרויקטים הלאומיים של היום? התשובה משתלבת עם הפרק האחרון (יום ה' 30 לאוגוסט) של "יס מיניסטר" בו 500 עובדים חיוניים ביותר בקושי מפעילים בית חולים ללא מטופלים. הפרויקט הלאומי כיום הוא להסביר למה ממשלה לא יכולה או צריכה לעשות משהו אלא רק הסקטור הפרטי. תגידו לי: אם מישהו לא מסוגל לנהל שירותי נקיון זו ערובה שהוא יודע לנהל מדינה?
חנן|01/09/12|ירושלים
גיל קופטש לא הבין
בתוכנית היום (על 1964) גיל קופטש סיים בבחירה של פרויקט הספינה "אסתר" בהערה: "היא הצליחה איפה שמטוס הלביא לא הצליח" והאמת היא שפרויקט הלביא היה כל כך מוצלח שהאמריקאים "נעמדו על רגליהם האחוריות" והפעילו את כל הלחצים האפשריים למקסימום כדי להכריח את ישראל לסגור את הפרויקט.
חנן|01/09/12|ירושלים
פלאשבק ???
צפיתי בתוכנית ודי התאכזבתי מהשטחיות שהוצגה. כמו כן מנרי ליבנה שכל הזמן הייתה אנטי לגבי השימור שמתבצע בתל אביב.
עמוס|08/09/12|רמת גן
"טלביזיה חינוכית"
שלושה לצים מתבדחים ומגחכים על ההיסטוריה של מדינת ישראל. מאוד חינוכי.
PETER|22/09/12|מרכז
דווקא התכנית הזו שיושבת שם מיכאלי
מזכירה הכי הרבה את כל המשטרים הפאשיסטים שמקדמים דיעה מסויימת. היא שכחה מאיזה ערוץ הגיעה ואיך נעלמה אט אט עם החלשותו.....
אלון גרונשטרן|29/09/12|חיפה
פלאשבק של 13 בנובמבר
צפיתי אתמול בפעם השניה בתוכנית זו כי נעים להזכר. הזדעזעתי מהבורות והשחצנות שהפגינו הבחורה והבחור. הבחורה כמה טוב היה לפני הכיבוש. יודעים שאנו ממוצא אירופיים אז החזירו את קבוצת הכדורגל להתחרות באירופה. כנראה שלא מלמדים בבה'ס על המצב בארץ לפני, משך ואחרי מלחמת ששת הימים. היא למדה היסתוריה מהתקשורת. כנראה שהיא לא יודעת שמחצית הישראלים הם ממוצא ספרדי שהם או ההוריהם גורשו בכדי לאכלס את הפליסטינאים שברחו למדינות ערב. זו לא הצהרה פוליטית, אני חוויתי את זה. הבחור ב1964 הכדורגלנים היו אשכנזים, אז חשבו עם הראש. משמע היום הם ספרדים, אז חושבים עם הרגל. ברצוני להודיע לו שבזמן שהרמב'ם חיבר בספרד את 'המדריך לפרפלקסד אינני יודעם איך אומרים בעברית הסבים של הסבים שלו חיו בשטטל.
לילי|14/11/12|הרצליה
למה גיל קופטש לועג לספרדים
בהמשך להערה מלמעלה: לא אהבתי את ההתבטאויות של גיל קופטש על הספרדים. אם הוא רוצה לחזור לאירופה שיעשה את זה בעצמו.!
אלי |24/11/12
טעות
בתוכית ששודרה בתאריך ה26.3 בשעה 11 נאמר כי בן גוריון עשה את היוגה בשביל צלילות המחשבה, וזה טעות. בן גוריון בעמידה על הראש עשה פלדנקרייז שהמורה שלו היה משה פלדנקרייז זה שהמציא את השיטה.. ואני אומרת שלא יגיד שהוא יוגאיסט..
אביה|26/03/13
פרק 22 חסר
שלום רב, נראה כי העליתם (לפי הסדר באתר) את פרק 2 של הסידרה פלאשבק במקום את פרק 22, אנא השלימו את 22. רוב תודות ירון
ירון|13/04/13|מרכז
הפרק של יום העצמאות נפלא
שולח את תודת המשפחה, צפינו והחכמנו מאוד. איפה ישנם עוד אנשים כמו הרצל... מרתק ומעורר גאווה.
חג שמח!|16/04/13
שרון
נא להוריד את שרון קנטור. מדברת שטויות ובזילזול על ההיסטוריה שלנו ללא שמץ של הבנה. גם גולדין, מתבטא לעיתים לא יפה. ״הארץ האומללה הזאת״ משפט מגעיל.
06/10/14
אתרי זיכרון לגולדה מאיר.
היום 4.10.15 בתוכנית שלכם ציינתם שגולדה נשכחה ואין מספיק ציונים בארץ לזכרה. אני תושבת חיפה, ולנו יש שכונה מאד יפה בכרמל, והיא נקראת: שכונת גולדה. אנא ציינו לפניכם. חג שמח, גליה שרייבר
גליה שרייבר|04/10/15|חיפה
פלאשבק
למה אפשקתם את ארוץ פלאשבק סידרה מהנה וכולם אוהבים אותה כל הכיתה שליי מעריצה אותכם ובן כפרות אליך וכל הבנות כפרות אליכם אתם מעולות סידרה מהנה ומותחת וכיפית תןדה לכל סידרת פלאשבק אתם ענקיים סידרה מושלמת יצרתם
שובל מרדכי|12/01/17|רחוב המעפילים 20
דורון צברי מתוך "פלאשבק"
לוגו התכנית "פלאשבק"

סגור