הבימה - מערכה שניה

הביוגרפיות של וותיקי שחקני תיאטרון הבימה היום
גילה אלמגור
גילה אלמגור
פרק: 5
גילה אלמגור
מרים זוהר
פרק: 6
מרים זוהר
הבימה מערכה שניה
פרק: 1
הבימה מערכה שניה
ליא קניג
פרק: 1
ליא קניג
דליה פרידלנד
פרק: 3
דליה פרידלנד
יהודה אפרוני
פרק: 2
יהודה אפרוני

"הבימה - מערכה שנייה" היא סדרת המשך בת 6 פרקים לסדרה "הבימה - מערכה ראשונה" שעסקה בביוגרפיות של דור הנפילים שהקים את "הבימה". הפעם תתמקד הסדרה בסיפורו של התיאטרון הלאומי דרך הביוגראפיות של וותיקי שחקניו היום: ליא קניג, גילה אלמגור, שלמה בר-שביט, יהודה אפרוני, דליה פרידלנד ומרים זוהר.

את הסדרה מגיש השחקן יפתח קליין, המלווה בכל פרק את אחד השחקנים למחוזות הילדות וההיסטוריה שהשפיעו עליו ועיצבו אותו בדרכו, וישלב קטעי ארכיון מתוך הצגות, סרטים ואירועים מיוחדים בחייו.

בסיפורם האישי של השחקנים עולה אהבתם העצומה לבמה, תובענות המקצוע, המחיר האישי הכבד שהם נאלצים לשלם והצורך באהבת הקהל. הדיאלוג בין שחקני הענק המיתולוגיים ליפתח קליין, נציג דור השחקנים החדש, מעניק משמעות נוספת ומרתקת לסיפורים ולדמויות, מנקודת מבט עכשווית.

בין גילויי הלב המרגשים שעולים בסדרה ניתן למנות את הצהרתו של יהודה אפרוני "נתן דטנר גאל את זקנתי" ואת זו של שלמה בר שביט "אם לא הייתי שחקן, הייתי רוצח", את ההתייחסות הראשונה של מרים זוהר לנושא השואה, את גילוייה של דליה פרידלנד על המשברים שבחייה, ועל ילדי הבימה שגרו יחד ב"שכונת הבימה", את סיפור המפתח לתיאטרון שמנחם גנסין העניק לשלמה בר שביט על ערש דווי, ראיון נדיר עם הבמאי הוותיק היי קרלוס בניו יורק במסגרת הפרק העוסק בשלמה בר שביט, ועוד רבים.

 

הפקה: הטלוויזיה החינוכית הישראלית
עורכת ומפיקה ראשית: ליאורה איזנשטיין, במאי: חיים אברהם
משתתפים: יפתח קליין
משך: 50 דקות
מספר פרקים: 6
שנת הפקה: 2012

 

השחקן יפתח קליין מגיש  התכנית "הבימה - מערכה שניה"
השחקן יפתח קליין  והשחקנית גילה אלמגור מתוך התכנית "הבימה - מערכה שניה"

סגור