היה היה - החיים

"היה היה - החיים" היא סדרת הבת של "היה היה - האדם" מבית היוצר של אלבר בארייה וחברת ההפקות שלו "פרוסידיס". הסדרה לימדה על גוף האדם ועל המערכות השונות בו בעזרת גיבורי הסדרה האהובים. "הטובים" היו מנגנוני ההגנה של הגוף, ואילו "הרעים" (הבריון השמן וחברו הגמד הג'ינג'י) היו נגיפים וחיידקים המאיימים לתקוף את גופנו.

הדמויות היו גרסאות מונפשות של מערכות הגוף: משפחה של תאי דם שסוחבים על גבם בועות חמצן, לוחיות דם מקרישות שמשלבות את ארבע הידיים שלהם, כדוריות הדם הלבנות שמשטטות בחלליות מעופפות ומפקחות שהכל בסדר, האנזימים בעלי סרבל העבודה הכחול והכובע וכו' - כל אלה לימדו אותנו ביולוגיה בסיסית בצורה מהנה והומוריסטית, וכך יכולנו לשחזר לעצמנו את פעולות הגוף ולהבין אותן. בכל פרק הסדרה התמקדה במערכת, באיבר או בפעולה שונה בגוף האדם: נשימה, עיכול, מערכת החיסון, מחזור הדם וכו'.

בגרסה המקורית של הסדרה, שיר הפתיחה של התוכנית בוצע על ידי סנדרה קים, זוכת אירוויזיון 1986. בגרסה העברית מבצעת את שיר הפתיחה סימה עמיאל. הסדרה שודרה במקור ב-1987 בערוץ הצרפתי FR3, מספר שנים לאחר מכן שודרה בישראל בדיבוב לעברית בטלוויזיה החינוכית.

משך: 30 דקות
מספר פרקים: 26
יוצר: אלבר ברייה
מדבבים לעברית: אברהם מור, נחמן אשכנזי, שרית וינוגרד, אורי פרידמן, דב רייזר, שפרירה זכאי, רותי הולצמן, איילת לוין, אורי לוי, אוהד שחר

קישורים נוספים


סגור