ישראל בע"מ

ירוק בחוץ שחור בפנים: רזי ברקאי בודק היכן מסתתר האינטרס
ירוק בחוץ שחור בפנים: רזי ברקאי בודק היכן מסתתר האינטרס  |  זמן: 24:50
ללכת שבי אחריך
פרק: 1
ללכת שבי אחריך
הכל נשאר במשפחה
פרק: 4
הכל נשאר במשפחה
מעבר לקשת המזרחית
פרק: 2
מעבר לקשת המזרחית
מיהו ערבי
פרק: 5
מיהו ערבי
כל העם צבא?
פרק: 3
כל העם צבא?
לזכור ולשכוח
פרק: 6
לזכור ולשכוח
1  2

ישראל חגגה 60 שנות קיום, ואלה היו עתירות בקונפליקטים. כחלק מחגיגות השישים נוצרה "ישראל בע"מ", תכנית העוסקת בקונפליקטים שהתעוררו בחברה הישראלית לאורך השנים, והמעניקה לנו הזדמנות נדירה לבדוק היכן היינו אז והיכן אנו נמצאים היום בנוגע לכל מיני סוגיות.

העיתונאי רזי ברקאי מעלה לדיון קונפליקטים מהותיים בחברה הישראלית המלווים אותה כבר שישים שנות קיום.

מה עשינו פעם ומה אנו מוכנים לעשות היום לשם החזרת השבויים והחטופים הביתה? האם טענות הקיפוח המזרחי עדיין רלוונטיות? מה חושבים הערבים הצעירים בישראל על זהות, נאמנות ושייכות למדינה? האם מתחת לפני השטח חלה בישראל מהפכה בכל הקשור למבנה המשפחה הישראלית? האם הצבא יגיע רק מהפריפריה וההתנחלויות או גם מערים במרכז הארץ?

מבית היוצר של הטלוויזיה החינוכית
משתתפים:
רזי ברקאי
משך: 25 דקות
שנת הפקה: 2008

 

 

תגובות

פולארד
בייה שלום רב, אם הגעתו של ברק חוסיין אובמה ארצה אני קורא לכל אחד מאיתנו מכל מיגוון הפוליטי ליצור חזית ומאמץ לאומי לדרוש את שחרורו המיידית של פולארד. מעבר לחיבוק וחיוך של אובמה מסתתרת פרנויה אכזרית שבגללה פולארד נמק בכלא עד היום,אף ביידן סגנו הבטיח,שפולארד רק ישוחרר מהכלא על גופתו המת ,כמובן אנחנו מאחלים לביידין חיים ארוכים אבל את פולארד אנחנו כן דורשים שיהיה חופשי איתנו בארץ. בוא נחשוב פעמיים אם אובמה בכלל מביא איתו פתרון למזרח התיכון או בדיוק ההפך.בקדנציה הראשונה שלו הגיע למצרים,ותראו אך מצרים ניראת היום.רק מי השמועה שהוא מגיע לכאן נדלקו כבר סממנים של אנתיפדה שלישית, מה יהיה ואך תראה ארץ ישראל בסוף הקדנציה של אובמה ? הפרד ומשול . אחרי שאובמה הפנה את גבו למוברק בדיוק באותו דרך ש גימי קרטר בזמנו עשה להשאה איראנית ב-1979 ובכך שולח איתות ברור לחומייני שהדרך חזור לאירן פתוח לפניו,מעשה שגרם לתוצאות טרגיות שעדיין מהדהדות בכל המזרח התיכון ואכן אובמה עשה אותה דבר אם מוברק אם אותן התוצאות כמעט ובוא לא נשכח שאובמה הצהיר שקרטר מורו ורבו מי "א עד ת" בכל הקשור למזרח התיכון. ביהדות יש לנו פתגם אם לא נעשה קידוש,לנו יעשו הבדלה.לכן בוא נקדש לא רק את המטרה אלא גם את האדם שגייסנו בכדי למסור לנו מדע על ארצות ערב והקריב למענינו הכל.היום מצבו הבריאותית לגמרי לא יציב והאחריות במלואה מוטלת עלינו להביא אותו הביתה עכשיו אבל בטח לא להמשיך לשתף פעולה אם האמריקאים ולהפוך את יונתן לשעיר עזאזל,עונשו הוא כבר שילם כפל כפליים אם לא יותר. כל אחד מאיתנו צריך ליישר קו מול נשיא הארצות הברית בלי ברק בעיניים ולדרוש אחת ולתמיד שיהונתן ישוחרר מהכלא במיידי ודי לאכזריות הזאת שחונקת את יונתן 28 שנה מול העיניים שלנו באטיות למוות בטוח. את זה הסורים כבר עשו לאלי כהן עליו השלום כשעמדנו מנגד חסרי אונים. הפעם הזאת אולי עוד נוכל להגיד, "ויפדו העם את יונתן ולא מת." שמואל (א) גדעון בן יעקב רעננה
גדעון בן יעקב |08/03/13|רעננה

סגור