מה הסיפור?

הסופר האהוב ינץ לוי משוחח עם ילדים סקרנים על ספרים מתוך מצעד הספרים של משרד החינוך
ילדים מצילים את המצב  |  זמן: 23:54
הורים וילדים
 
הורים וילדים
סודות
 
סודות
מסע מופלא
 
מסע מופלא
כסף ומעמד
 
כסף ומעמד
ילדים מצילים את המצב
 
ילדים מצילים את המצב
יש עתיד
 
יש עתיד
1  2  3  4  5  6  7

מה הסיפור?, בהנחיית הסופר ינץ לוי, חוזרת בעונה שנייה משודרגת ומבדרת יותר, והפעם אורחת מיוחדת באולפן – השחקנית רולנדה שגרן שחוזרת למסך.

בתכנית, הסופר ינץ לוי ("הרפתקאות דוד אריה") מרכל עם ילדים על דמויות מופלאות בספרים מעולים. וכמו בכל רכילות טובה השיחות בין ינץ ובין הילדים נוגעות בכל מה שמעניין, מרגש, מסקרן, מרטיט או מקומם. הספרים משמשים מקפצה לדבר על כל הדברים החשובים בחיים של הילדים עצמם – אהבה, שנאה, חרם, מקובלים ולא מקובלים, הורים וילדים, מלחמות, אלימות, זכויות בעלי חיים ועוד.

מה הסיפור? היא התכנית היחידה על המסך שנותנת לילדים פתחון פה אמיתי. התכנית לא מתוסרטת והילדים מוזמנים לשתף ולומר כל מה שעל ליבם. ובאמת, בכל פרק משתפים הילדים מהחוויות שלהם, מביעים את דעתם על בית הספר, על ההורים, על מלחמות, על אהבה וכיו"ב. בכל פרק מגיעים ינץ והילדים לתובנות חדשות ומפתיעות על החיים של ילדים בישראל בת זמננו.

אבל יש אישה אחת שלא תיתן לתכנית להתנהל בשקט – זו אימא של ינץ בגילומה של רולנדה שגרן. כמו כל אימא יהודייה (או אחרת) היא מתקשרת, מגיעה לאולפן, מעבירה ביקורת, שוכחת שהבן שלה כבר "ילד גדול", מעודדת בדרך עקומה ומציעה נקודת מבט קומית על עולם הספרים וחייהם של הילדים. בכל תכנית יש שני מערכונים בהשתתפות רולנדה וינץ לוי.

מלבד המערכונים עם רולנדה שגרן יש חידושים נוספים בתכנית, וביניהם המלצות אותנטיות של ילדים על ספרים. כמו כן, לרגל שבוע הספר צולמו שתי תכניות ספיישל שבהם ילדים מראיינים סופרים אהובים. הסופרים האורחים בתכניות הספיישל הם אורי אורלב, עפרה גלברט, תמי שם טוב וינץ לוי.

ואגב, העונה החדשה צולמה זמן קצר אחרי סיום מלחמת  "צוק איתן", ולכן הילדים מדברים רבות על הפחדים שלהם בתקופת המלחמה, על החלומות שלהם ועל האתגרים בחייהם. מהתכנית עולה שעבור הדור של ילדי בית ספר יסודי, מלחמת "צוק איתן" היא חוויה מכוננת שעיצבה את אישיותם והשפיעה עליהם בצורה גורפת.

מה הסיפור? פונה לקהל הילדים בבית הספר היסודי, להורים, לסבים ולסבתות, ולכל מי שרוצה להתרגש משיחה מרתקת ולדעת מה עובר על ילדים בישראל בעשור השני של המאה ה-21.

מבית היוצר של הטלוויזיה החינוכית
מנחה: ינץ לוי
משך: 15 דק'
שנת הפקה: 2014

הסופר ינץ לוי מתוך התכנית "מה הסיפור?"
הסופר ינץ לוי וילדים המתארחים בתכנית "מה הסיפור?"

סגור