חיות מסך

תכנית קולנוע לילדים בהנחיית דאנה איבגי ובהשתתפות פאנל של שמונה ילדים. בכל פרק מתארח באולפן חוקר או יוצר קולנוע ויחד איתו צופים הילדים בקטעים מסרטים, חוקרים ז'אנרים שונים ומתנסים בצילום, עריכה ואנימציה
דורון צברי  |  זמן: 14:33
יוני גבע
פרק: 1
יוני גבע
רשף לוי
פרק: 4
רשף לוי
עידו דולב
פרק: 2
עידו דולב
דורון צברי
פרק: 5
דורון צברי
אנימציה (תמי ברנשטיין)
פרק: 3
אנימציה (תמי ברנשטיין)
גיבורי על (אלון רוזנבלום)
פרק: 6
גיבורי על (אלון רוזנבלום)
1  2  3  4

דאנה איבגי מנחה את הגלגול החדש של חדר החזרות של חיות במה, שהפעם יקדיש עצמו לאמנות צעירה יחסית אך מאוד פופולרית, המאפשרת [בגלל הפופולריות שלה] ללמוד וללמד לא רק את רזי האמנות אלא גם על נושאים כמו חברה, מגדר הומור, פחדים ועוד. כך, יהיו פרקים שיוקדשו לנושאים "מקצועיים" כמו עריכה, בימוי, תסריטאות, פעלולים ואפקטים מיוחדים וגם פרקים אחרים אשר יוקדשו לז'אנרים קולנועיים וידברו על היסודות עליהם הם מושתתים, על השינויים שהם עברו עם השנים ועל היכולת לחדש בתוך הז'אנר [ז'אנרים כמו: מדע בדיוני, קומדיה רומנטית, פנטזיה, מתח ופעולה והסרט האילם].

האורחים יהיו בימאים, תסריטאים ושחקני קולנוע, כמו גם מרצים ומבקרים. כל אחד יגיע כדי לדבר על המומחיות שלו או על הסרט/ז'אנר שמעורר בו הכי הרבה תשוקה וגרם לו להתאהב בקולנוע. אנשי המקצוע ידגימו לילדים בזמן אמת איך עורכים, מצלמים או מורידים שלג באולפן. בנוסף, ישולבו מספר קטעים מתוך סרטים שהם אבני דרך בהיסטוריה של הקולנוע העולמי והישראלי ושהשפיעו רבות על האורח שהגיע לאולפן.

כל פרק נפתח בסרטון קצר של דאנה [מלווה באימג'ים שקופצים על המסך] ובו היא מסבירה ונותנות עובדות מפתיעות בנושאים שונים שקשורים לקולנוע ומסתיים בפינת ההמלצות של דאנה בה היא תנסה להמליץ לילדים על כמה שיותר סרטים הקושרים לנושא הפרק ושיעשירו את עולמם התרבותי, כל זאת בזמן קצוב [שעון ירוץ על המסך] של עד 40 שניות.

מבית היוצר של הטלוויזיה החינוכית
חברת הפקה:
יולי אוגוסט
מנחה: דאנה איבגי
משך: 15 דקות
שנת הפקה: 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

זמני שידור התכנית

ו' 22 יוני - ש' 30 יוני 2018
יום שם פרק 23 10
ו' הקומדיה הרומנטית (יעל שוב) 17:35
ש' פעלולים (דימה ואלכס אוסמולובסקי) 16:30
ו' ראשית הקולנוע (אלון גור אריה) 17:35
ש' אפקטים מיוחדים (ירון ישינסקי) 16:30
המנחה: דאנה איבגי מתוך "חיות מסך"
המנחה: דאנה איבגי מתוך "חיות מסך"

סגור