פילו וסופי

פילו וסופי הם שני חתולי זבל שגרים בפח אשפה גדול וירוק יחד עם איכסה הג'וק. בכל פרק נתקלים החברים בבעיה שמעוררת אצלם שאלות
השאריות של גברת כהן  |  זמן: 11:45
החלום הרע של פילו
 
החלום הרע של פילו
פילו חתול מחמד
 
פילו חתול מחמד
שאריות של מסעדות
 
שאריות של מסעדות
סיפור לסופי
 
סיפור לסופי
תאטרון החתול-בובות של סופי
 
תאטרון החתול-בובות של סופי
לאיכסה אין מזל
 
לאיכסה אין מזל
1  2  3  4  5

פילו וסופי היא סדרת העשרה לילדים בגילאי 4-7 שעוסקת בנושאים פילוסופיים. פילו וסופי הם שני חתולי זבל שגרים בפח אשפה גדול וירוק יחד עם איכסה הג'וק.

בכל פרק נתקלים החברים בבעיה שמעוררת אצלם שאלות. איך זה יכול להיות שהכובע שסופי חושבת שהוא הכי יפה לא יפה בכלל בעיני פילו ואיכסה? למה פילו רוצה להיות לבד אחרי טיול משותף מוצלח והאם אפשר להרגיש לבד גם כשנמצאים בחברה? למה איכסה לא מפחד מסרט מפחיד שמרעיד את פילו וסופי ומהו פחד? למה איכסה לא מרגיש בבית בביתו החדש ומה הופך מקום לבית?
הסדרה מעודדת ילדים לחשוב מחוץ לקופסא ולהפעיל את הדמיון בדרך לפתרונות. הסדרה מעוררת חשיבה ביקורתית וקבלה שהאמת אינה מוחלטת וכי לאנשים שונים חוויות שונות ודעות שונות, ובתוך כך מפתחת סובלנות וכבוד.

הבדלי האופי והגישות בין פילו לסופי מאפשרים לנו לבחון קשת רחבה של מחשבות ורעיונות. סופי סקרנית, נמרצת, רציונלית מאוד וכמעט תמיד חותרת לגלות את התשובה, ואילו פילו עצלן, נהנתן ולעתים אפילו לא אכפת לו מהשאלה הפילוסופית שעל הפרק. את איכסה לא מעניינות שאלות ותשובות אבל יש לו את חוכמת הרחוב שלו.

דרך עלילה סיפורית סיטקומית עוברות לצופה השאלות שמעלה הנושא הפילוסופי. אין כוונה ללמד או לפתור בעיות פילוסופיות דרך סיפורי הפרקים אלא רק להעלות שאלות ותהיות, להציע שפע של פתרונות יצירתיים, וכמו בפילוסופיה, כל פרק לא מסתיים בתשובה כי אם בשאלה שתמשיך להדהד במוחו של הצופה.

הפקה: סומיוקו
שחקנים: יוסף סוויד, גוני פז, מיכה  דומן 
שנת הפקה: 2018

זמני שידור התכנית

א' 05 אוגוסט - ג' 14 אוגוסט 2018
יום שם פרק 23 10
א' הופעת השירה של איכסה 08:26
ב' מיצפלצת 08:26
ג' הבית החדש של איכסה 08:25
ד' איכסה לא מפחד מכלום 08:25
ה' פנקייק על הכרית 08:25
ו' פילו אוהב חוקים 07:32
הופעה של החתול המלוכלך 10:46
ש' השאריות של גברת כהן 08:20
א' נשף הפחים 08:25
ב' איך מחלקים דג סלמון 08:26
ג' לאיכסה אין מזל 08:25
לוגו התכנית "פילו וסופי"
בובות החתולים פילו וסופי מתוך התכנית "פילו וסופי"

סגור