חני נחמיאס

היא זמרת, שחקנית תאטרון, סופרת, מדבבת, מנחת פסטיגלים ומה לא. כל מה שרציתם לדעת על כוכבת הילדים הבלתי מעורערת, מ"חנה'לה ושמלת השבת", דרך "בלי סודות" ועד "בחדר של חני" ו"המועדון"

כוכבת הילדים הבלתי מעורערת התחילה את דרכה על הבמות עוד כשהייתה ילדה קטנה. היא הופיעה במקהלת צדיקוב ובתאטרון מארץ עוץ, שם כיכבה בתפקיד חנה'לה בהצגה "חנה'לה ושמלת השבת".

ב-1978, זמן שירותה הצבאי, הצטרפה ללהקת הנח"ל והיתה בין מבצעי "שיר לשלום" ביום העצמאות ה-30 למדינת ישראל. 

לעולם הילדים נחשפה בתכנית המיתולוגית של הטלוויזיה החינוכית "בלי סודות", ובסדרת ההמשך "בסוד העניינים". בשנים 2008-1997 הגישה בחינוכית את "בחדר של חני", שם שוחחה עם ילדים מכל רחבי הארץ. ב-2001 זכתה התכנית בטקס מסך הזהב בקטגורית התכנית הטובה ביותר לילדים ולנוער, וחני עצמה זכתה בפרס המנחה הטובה ביותר בתחום הילדים והנוער.

חני השתתפה גם בגלגול השני של התוכנית "הופה היי" בערוץ הראשון, שם גם הנחתה את "זאפ לראשון" בשנות התשעים, ולפני כן את השעשועון לנוער "קח סיכוי".

פסטיגלים, מחזות זמר וספרי ילדים

פעמים רבות  השתתפה חני בפסטיגל, שאותו גם הנחתה לא פחות מחמש פעמים. היא השתתפה במחזות זמר רבים לילדים, בהם "פיטר פן", "עליסה" ו"תום סויר". על השתתפותה ב"צלילי המוזיקה" ו"אנני", זכתה בפרס התאטרון הישראלי. היא הוציאה עשרות קלטות וידאו בהשתתפותה, ואף כתבה 14 ספרי ילדים ונוער.

קולה של חני מזוהה עם דמותה של ונדי מ"פיטר פן" וגוני מ"עלילות בבאי", שאותן דובבה. במהלך שנות ה-90 היא ביצעה שירי פתיחה של תכניות רבות ששודרו בטלוויזיה, ובהן "עלילות בבאי", "פשוש" ועוד רבים, כשהמוכר שבהם הוא שיר הפתיחה של "גברת פלפלת".

תאטרון, טלנובלות וראליטי

חוץ מילדים, חני תמיד אהבה לשחק בתאטרון. היא שיחקה ב"אורזי המזוודות" של חנוך לוין, "הנשים האבודות מרוייה", "טוב", "מיטות משונות", "סווני טוד", כולן בתאטרון הקאמרי. לאחר מכן השתתפה גם ב"אדונן של שתי משרתות", "משפחת ישראלי" ו"מתנקשים". בשנת 1988 שיחקה במחזמר "סאלח שבתי" בתפקיד העובדת הסוציאלית, ובשנת 2002 חזרה לקאמרי לקומדיה "טובים השניים". ב-2005 הופיעה במחזמר "מי שחלם" על פי קורות חייו של יצחק רבין.

חני הגיעה גם לעולם הטלנובלות והראליטי: בשנת 2004 שיחקה בטלנובלה "מיכאלה" בערוץ 3, וב-2007 שימשה שופטת בתכנית הריאליטי "גריז". בשנים האחרונות היא מופיעה בתוכנית הבידור המצליחה "ספונג'ה בעיר הגדולה" עם ציפי שביט ועירית ענבי.

פוליטיקאית ירוקה

בבחירות המוניציפליות האחרונות הכריזה נחמיאס על כניסתה לעולם הפוליטיקה, והציגה עצמה כמועמדת למועצת עיריית רמת גן במסגרת מפלגת הירוקים. היא הוצבה שלישית ברשימת הירוקים, ונבחרה למועצה לאחר שהרשימה זכתה בשלושה מנדטים בבחירות.

לאתר של חני נחמיאס לחצו כאן.

סגור