גל גבאי

ממקומון בנגב דרך חדשות ערוץ 2, ועד להגשת "עושים סדר" בחינוכית. גל גבאי, עיתונאית בעלת אג'נדה חברתית

גל גבאי לא עברה את המסלול הרגיל בדרכה לעולם העיתונות, עד שהגיעה להגיש את "עושים סדר" המשודרת בחינוכית 2 בערוץ 2, לסירוגין עם בן כספית.

"עושים סדר" עוסקת בהבעת עמדה אישית ובהובלת אג'נדה חברתית - תכנית התפורה בדיוק על פי מידותיה של העיתונאית המוכשרת.

גל גבאי החלה את דרכה העיתונאית במקומון קול הנגב, שם חשפה שחיתויות מוניציפליות, ובעקבותיהן נפתחו חקירות פליליות. לאחר מכן עשתה סרטים תיעודיים שאחד מהם הביא לקבלתה לגלי צה"ל. משם הגיעה לחברת החדשות של ערוץ 2.

בחדשות 2 היא שימשה כתבת לענייני משטרה וגם מגישת מבזקים. באחד ממבזקי הבוקר שהגישה, קראה גבאי, אחת שהאג'נדה החברתית קרובה ללבה, לתמוך בעובדי אולפני ג"ג שלא קיבלו שכר כמה חודשים.

הדעתנות של גבאי עוררה סערה, ועל אף סדרת הכתבות שלה על סחר בנשים ושבעקבותיהן דנה הכנסת בנושא, גבאי סיימה את דרכה במערכת.

כיום, מלבד הגשת "עושים סדר" (וחלקה השני, "עושים סדר חדש" המשודרת בערוץ 23 בלבד), מגישה גבאי גם את סדרת התחקירים "ואקום", סדרה שכבר רצה זו העונה השלישית. הסדרה זכתה לעורר דיונים פרלמנטריים, בין השאר בעקבות חשיפתה בנוגע למתן זריקות מונעות הריון שניתנות בדרך כלל לחוסות ולמפגרות כברירה אחרונה, לנשים עולות מאתיופיה בחסות המדינה.

היד הפגועה לא הייתה מכשול

בריאיון לרותה קופפר בעיתון הארץ דיברה גבאי על התאונה שאירעה לה בגיל שנתיים, ושבעקבותיה נפגעה קשות בידה הימנית: "היום אני יותר בטוחה בעצמי ובמעמד שלי, אז אני יכולה לדבר על הפציעה ועל החשש הזה שהיד תגדיר אותי".

עוד אמרה בריאיון: "אני בטוחה ששותפים לחשש הזה לא מעט ילדים בעלי כל מיני פגמים אחרים. היה לי חשוב להופיע עם היד בכל מיני כתבות, כדי שילדים שיראו את זה, יידעו שזה לא חייב להיות מכשול".

בשנת 2013 זכתה גל בשני פרסים יוקרתיים על התחקיר "לאן נעלמו הילדים" שעשתה במסגרת תכנית "ואקום" בחינוכית" - פרס "פרימור" של הרשות השנייה ופרס סוקולוב.

סגור